Były dyrektor Sachs mówi, że jest „nieodpowiedzialnie długi“ na Bitcoin’a po załadowaniu się na Ethereum.

Były menedżer Goldman Sachs, Raoul Pal, mówi, że Bitcoin może być najbardziej konkurencyjnym aktywem finansowym na świecie.

Pal, który jest obecnie dyrektorem generalnym Global Macro Investor i Real Vision, mówi, że przyszłość dolara amerykańskiego wygląda coraz bardziej niepewna, co jego zdaniem dobrze wróży zarówno złotemu, jak i BTC.

„Czy rynek dolarowy jest już zakończony? Nie jestem jeszcze przekonany, ale mój ostateczny obraz hossy dolarowej jest wyraźnie pod ogromną presją. Minęło sporo czasu od 2013 roku, ale teraz akcja cenowa jest coraz bardziej niepokojąca.“

Jednak Pal mówi, że analizując bilanse banków centralnych G4, to jasne, że złoto nie osiągnęło dobrych wyników, podczas gdy Bitcoin zdmuchnął konkurencję z wody.

„Chodzi o to, że złoto i pomocnicze transakcje wokół niego pomagają chronić nas przed masowym drukowaniem pieniędzy. Problem polega na tym, że druk jest tak duży, że gdy spojrzeć na bilans banku centralnego G4 w ujęciu złotym, złoto wciąż nie osiąga wyników lepszych o 50%!

W rzeczywistości, tylko jeden atut zrównoważył wzrost bilansu G4. To nie akcje, nie obligacje, nie towary, nie kredyty, nie metale szlachetne, nie górnicy. Tylko jeden składnik aktywów osiągał znacznie lepsze wyniki w niemal każdym horyzoncie czasowym. Tak. Bitcoin (BTC).“

Źródło: Raoul Pal/Twitter

Pal mówi również, że niedawno kupił Ethereum, po stwierdzeniu w lipcu, że wierzy, iż ETH pojawiła się gotowa do rozpoczęcia nowego biegu byków. Tymczasem jego zaufanie do Bitcoin rośnie na takim poziomie, że Pal mówi, że może skończyć się stwierdzając, że inne aktywa nie są nawet warto inwestować.

„Moje przekonanie o Bitcoinie rośnie z każdym dniem. Jestem już nieodpowiedzialnie długi. Teraz myślę, że może nawet nie warto posiadać żadnych innych aktywów jako długoterminowej alokacji aktywów, ale to jest historia na inny dzień (wciąż się nad tym zastanawiam)“.

Pal jest długoletnim bykiem Bitcoin i powiedział w maju, że BTC wydaje się być przedmiotem obrotu wewnątrz symetrycznego trójkąta, który może ostatecznie doprowadzić wiodącą krypto walutę do 1 miliona dolarów.